Vyhlídkové lety

Individuální vyhlídkové lety mohou být zajímavým dárkem pro vaše přátele, rodinné příslušníky, zaměstnance nebo obchodní partnery. Vystavená letenka má neomezenou platnost, která končí až realizací letu. U privátních letů si můžete místo startu vybrat podle svého přání. V koši jste sami pouze s pilotem a můžete tak zažít let stejně jako průkopníci balonového létání.

Letenka
pro jednoho
4.500 Kč

Samostatné letenky nabízíme v rámci našich akcí. Chcete-li letět na Zvičině 12-14.7.2024 nebo v Doubici 26-29.9.2024 můžete objednat zde.

Objednat

Privátní let
pro dva
16.490 Kč

Privátní let pro dva z vámi zvoleného místa startu.Objednat

Privátní let
pro tři
17.900 Kč

Privátní let pro tři z vámi zvoleného místa startu.Objednat

Privátní let
pro čtyři
19.900 Kč

Privátní let pro čtyři z vámi zvoleného místa startu.Objednat

Ceny jsou platné pro rok 2024

Lety objednané do roku 2023 jsou za původní ceny zde.


Objednávka letu

Objednávku můžete také provést:

telefonem na číslo 602 299 276,
emailem na petr.vitek@vzduchoplavecka.cz,

Přejeme Vám měkká přistání.

Petr Vítek


Petr Vítek

Co je to privátní let?

Při privátním letu jste v koši sami pouze s pilotem a můžete tak zažít let stejně jako průkopníci balonového létání. Soukromí a zážitek z letu, spojený s příjemnou společenskou událostí, jsou důvodem, proč jsou tyto lety mezi pasažéry tak oblíbené.

Naši pasažéři doporučují další a to je naše největší odměna z létání.

Kde můžete letět?

U privátních letů si můžete místo startu vybrat podle svého přání. Lety pořádáme v těchto lokalitách. Konopiště, Posázaví, Pošembeří, České středohoří, Českobrodsko, Říčansko, Kokořínsko, Českolipsko, Český Ráj, Karlštejnsko a Křivoklátsko. Po dohodě létáme i jinde v České Republice. Na vhodném místě startu je třeba se domluvit při objednávce. Omezit nás mohou zakázané prostory či jiné regulace letového provozu. Podívejte se na trasy našich letů

Letenka

Zájemcům o vyhlídkový let pošleme dárkovou letenku, kterou mohou darovat svým blízkým. S obdarovanými si pak domluvíme termín letu a místo startu. Den předem, či ten samý den se let potvrzuje s ohledem na počasí. V případě špatného počasí se dohodne náhradní termín. Let trvá zhruba hodinu a létá se většinou v podvečer nebo brzy ráno.

Piknik

Po letu následuje balonářský obřad s piknikem a šampaňským. Prvoletci dostanou upomínkový křestní list a plni zážitků se vracejí domů. Na let se jezdí podívat i kamarádi a blízcí. Všichni jsou vítáni. Zážitek je to nejenom pro letce, ale i pro ostatní, kteří mohou sledovat letící balón a prožít si společně s letci závěrečný piknik.

Garance zážitku

Létáme pro radost a z letu chceme mít stejné potěšení jako naši pasažéři. K tomu potřebujeme pěkné počasí. Ne každý den je vhodný na vyhlídkový let. Může být slabý vítr, nízká oblačnost či jiné povětrnostní jevy. Naše zkušenosti z létání nás naučili pokoře před přírodou a lépe předpovídat počasí. I tak se může stát, že let zrušíme na louce těsně před startem. Za zrušení letu z vaší či naší strany nepožadujeme žádné storno poplatky. U privátních letů nabízíme pravidlo, že platba se provádí až po letu. Již zaplacené letenky pozbývají platnosti pouze letem balónem, mají neomezenou platnost.

Petr Vítek

Radkin Honzák width= Radkin Honzák

Co mi dal let balonem? Krom úžasného zážitku jedno velké poučení a obdiv k lidem, kteří to provozují. Na jedné straně ochota investovat peníze, energii i čas do překonání toho, co nám příroda nastavila a na druhé straně pokora před tím, co příroda představuje. Čekali jsme celý den na to, jak se vyvine počasí. Navečer se několik jedinců rozhodlo, že vzlétne, naprostá většina ale usoudila, že míra rizika by překročila požadovaný práh. Tahle úcta mi velmi příjemně kontrastovala s těmi, kteří se pouštějí na lavinové svahy, potápějí do nevyzkoušených hloubek, či riskují na silnicích. Ta zřetelná osobnostní zralost provozovatele byla pro mě stejným zážitkem, jako let sám.

Petr Beneš Petr Beneš

Svoboda, volnost, jednoduchost, minimalismus, dobrodružství, nepředvídatelnost - to vše jsou pro mě osobně velmi důležité součásti života a při balónovém letu s Petrem se mi je podařilo zažít rovnou všechny najednou. Nádherný zážitek letět nad svým domovem a vidět Posázaví z neobvyklé perspektivy…

Ivan Goth Ing. Ivan Goth

Let balonem je prostě nádhera! Letěl jsem dosud třikrát. Pokaždé to bylo trochu jiné, pokaždé se mi to velmi líbilo ! Klid, nadhled a rozhled z balonu je úžasný a je ptákům co závidět ! Vždy jsem letěl s pilotem panem Vítkem, který svým klidným profesionálním přístupem nedal pasažérům či pasažérkám (i novicům) prostor pro nemístné úvahy či nejistotu. Komorní prostředí malého balonového koše dodává letu kouzlo a klid pro vnímání vzdušného prostředí. A pak pro prvoletce vyvrcholení na závěr letu – slavnostní ceremoniál uvedení do šlechtického stavu za hrdinství vykonání letu (doloženo dekretem) ! Shrnuto – let balonem (s touto vzduchoplaveckou společností) je nádhera!

Jaroslav Polášek Jaroslav Polášek

S Petrem Vítkem jsme letěli už třikrát a vždy to byl nezapomenutelný zážitek. Od nafukování balónu vlastními silami, odlepení se od země, až po úžasný let s výhledy, které neposkytne sebelepší rozhledna. A těšíme se na další let.

Marek Král Marek Král

Věnoval jsem let tátovi k osmdesátinám. Měl obavy, ale pak byl naprosto nadšený. Letěl nad krajinou svého dětství a viděl ji tak, jak ještě nikdy předtím.

© Petr Vítek (petrvitek@volny.cz)