Galerie fiest

Vzduchoplavecká společnost s.r.o. a Vzduchoplavecká společnost královského města Slaný je společností lidí, jež spojuje odvěká touha létat, lidí, kteří tuto touhu převedli v realitu.

Kromě toho, že společnost provozuje několik horkovzdušných balonů (OK-5000,OK-6063,OK-6006,OK-0021) a účastní se každoročně mnoha balonářských akcí doma i v zahraničí, pořádá od svého založení akce vlastní.

Fiesta Fabrika
Fiesta v Českém Švýcarsku už od roku 2020.

Fabrika

První ročník omezil Covid-19. Týden před příjezdem posádek jsme ho museli zrušit. Provedli jsme pouze samostatný let. Ale od roku 2021 už jedeme naplno. Akce je pořádána jako odměna pro zkušené vzduchoplavce z čech i ciziny a jejím pozvávacím znamením jsou jedinečné přelety skal, příjemné prostředí i zázemí a velmi vřelé přijetí o místních obyvatel.

více fotografií...

Balonové nebe pod Zvičinou
Fiesta v podkrkonoší už od roku 2014.

Zvicina

Fiesta pořádaná již od roku 2014. Vzduchoplavecká společnost pro naše piloty objevuje podkrkonoší z koše balónu Je to uzavřená akce pro obchodní společnost a její obchodní partnery.

více fotografií...

Balonové nebe
Dlouhá tradice i se změnou lokality

Vysocina

Fiesta pořádaná již od roku 2003. Je to uzavřená akce pro obchodní společnost a její obchodní partnery. Na této akci je zajímavé, že se už všichni znají. Piloti se zaměstnanci i s obchodními partnery. A je potěšující, že se pasažéři těší na své piloty.

více fotografií...

Po Su Ba Ne
Podzimní Sudoměřické balonové nebe

Posubane

Tato tradiční akce byla poprvé uspořádána v roce 2005 a od té doby každý podzim vzlétlo nad Sudoměřice okolo deseti balonů. Akce byla otevřená divákům a zajímavostí je, že byla pořádána ve spolupráci s místní obcí a místní sdružením Tatrmani.

více fotografií...

Královéhradecké balonové nebe
První velká balonová fiesta v dějinách českého létání

hradec

První velká fiesta na našem území. Od roku 1996 proběhlo celkem sedm ročníků. Byla pořádána ve spolupráci s městem Hradec Králové mimo jiné i pod záštitou velitele vzdušných sil AČR generála Ladislava Klímy. Akce byla mediálně podporovaná Českým rozhlasem a Českou televizí. Na akci byla pravidelně převážena balonová pošta.

Tato akce nastavila laťku budoucím následovatelům. Byla inspirací pro naše kolegy, kteří následně začali pořádat fiesty jako Balony nad hradem (Bouzov) nebo Bělské balonové hemžení a jiné.

Účastnilo se pravidelně více jak třicet balonů, a to i ze zahraničí. Závěrečný ročník vyvrcholil souběžným pořádáním fiesty a mistrovství republiky v balonovém létání.

více fotografií...

Fiesty v Českém ráji
Balonářské dovolené, aneb jak trávit příjemné léto

hradec

V roce 1993 se sešli vzduchoplavci v Sobotce v Českém ráji na první fiestě organizované Vzduchoplaveckou společností. Zároveň tato fiesta probíhala jako liga Českého balonového svazu.

Od té doby každý rok až do roku 2002 na různých místech od Mladějova přes Blata, Sedmihorky až po Homoli bylo vidět nad Českým rájem nebe plné balonů. Některé fiesty probíhaly i v jižních Čechách či jinde. Poslední fiesty v Českém ráji již probíhaly v kruhu spřízněných vzduchoplavců a jejich rodin jako aktivně a příjemně strávená dovolená.

Český ráj je jedna z nejhezčích lokalit pro létání. Přelet hradu Trosky, Kosti nebo průlety podtroseckých údolí jsou nezapomenutelné zážitky i dnes.

více fotografií...

Balonové ligy
Organizace soutěží

hradec

Vzduchoplavecká společnost taky v minulosti uspořádala několik balonových soutěží, tzv. lig, nebo mistrovství republiky v rámci sportovní činnosti Českého balonového svazu. Na těchto závodech piloti soutěžili o titul mistra republiky a o nominační body nutné k účasti na mistrovství Evropy a mistrovství světa. Mezi členy Vzduchoplavecké je několik certifikovaných rozhodčí s mnohaletou tuzemskou i zahraniční působností. Jsou to zejména Bára Honsů, Eliška Pičmanová - Capoušková, Iva Capoušková, Jaroslav Hložek.

více fotografií...

Další akce

ostatni

S našimi balony jezdíme i na pravidelné akce, kterými jsou létání na Lipně či v Brdech. Létali jsme na setkáních zaměstnanců různých společností např. Pražské pivovary, Junkers-Tedors. Jezdíme na dětské tábory nebo různé slavnosti s upoutaným balonem. Máme za sebou i svatby v balonu. Je toho víc, ale fantazie je bezbřehá, těšíme se na další zážitky.

více fotografií...

 

© Petr Vítek (petrvitek@volny.cz)